Evelyn Insam zawiesza karierę

12:34, 03.04.2018 Anna Felska

Włoska skoczkini narciarska Evelyn Insam na swoim profilu na Instagramie poinformowała, iż postanowiła zrobić sobie przerwę od skoków narciarskich. Zawodniczka nie wyklucza całkowitego zakończenia sportowej kariery.

Dla Insam miniony sezon był nieudany. Skoczkini nie zdobyła ani jednego punktu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, kilka razy odpadając w kwalifikacjach. - To był trudny sezon i dlatego chcę zrobić sobie przerwę. Nie wiem jak długo, ale zamierzam robić coś innego niż skakanie na nartach. Być może przerwa będzie oznaczała koniec mojej kariery, ale może po chwili poczuję, że chcę znowu skakać - napisała na swoim profilu na Instagramie Włoszka. -  Naprawdę chciałabym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali i mi pomogli! - dodała. Evelyn podziękowała również trenerom, Włoskiemu Związkowi Narciarskiemu, kibicom i zapewniła, że o wszystkich decyzjach na temat swojej przyszłości będzie informować na bieżąco.

Eveleyn Insam to 24-letnia włoska skoczkini narciarska, starsza siostra skoczka Alexa Insama trenowanego obecnie przez Łukasza Kruczka. Evelyn w swoim dorobku ma dwa miejsca na podium w zawodach Pucharu Świata. Jest również srebrną medalistką Mistrzostw Świata Juniorów z 2013 r. Na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi walczyła o medal i zajęła wysokie 5. miejsce. W mistrzostwach świata najwyżej uplasowała się w Oslo 2011 roku oraz Val di Fiemme w 2013 roku, gdzie zajmowała 8. pozycję.

źródło: instagram.com / informacja własna