Eva Pinkelnig i Daniel Huber mistrzami Austrii

19:58, 12.10.2018 Jarosław Gracka

Daniel Huber

W rozegranych 11 października letnich mistrzostwach Austrii w skokach narciarskich na skoczni dużej najlepsi okazali się wśród panów świetnie skaczący latem Daniel Huber (na zdjęciu), zaś wśród pań Eva Pinkeling, która dość niespodziewanie wyprzedziła Danielę Iraschko-Stolz.

Huber wyrasta na lidera kadry austriackiej - w Bischofshofen nie dał szans rywalom skacząc 141,5 i 140 metrów i z notą 276,5 pkt dość zdecydowanie wygrał z Michaelem Hayboeckiem (141,5 i 142,5 m przy większym wietrze pod narty i notą 270,9 pkt). Podium uzupełnił Phillip Aschenwald z notą 266,7 pkt. Poza podium znalazł się już z dużą stratą na czwartym miejscu weteran Manuel Fettner (247,7 pkt), zaś Stefan Kraft wyraźnie odpuszczający starty w lecie zajął pozycję piątą (245,1 pkt). Warto dodać, że Gregor Schlierenzauer zajął pozycję dziewiątą, zaś Andreas Kofler dopiero siedemnastą.

Wśród pań wystartowało raptem 11 zawodniczek i dość niespodziewanie Eva Pinkelnig ze skokami na odległość 123 i 123,5 m i notą 211,4 pkt zdecydowanie wyprzedziła utytułowaną Danielę Iraschko-Stolz (122 i 121 m / 202,7 pkt). Podium uzupełniła już z dużą stratą Chiara Hoelzl.

Warto dodać, że w letnich mistrzostwach Austrii rywalizowali też kombinatorzy norwescy - wygrał Mario Seidl przed Franzem-Josefem Rehrlem i Lukasem Greidererem.