Eurosport nie pokaże PŚ. Gdzie obejrzeć zawody?

Od wielu lat zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie można było oglądać na antenie Eurosportu. Przed sezonem 2021/22 stacja straciła prawa do transmisji i tym samym pucharowe zmagania saneczkarzy nie będą relacjonowane w żadnej polskiej telewizji. Zawody już od najbliższego weekendu będzie można obejrzeć w Internecie.

Eurosport do tej pory transmitował na żywo bądź premierowo zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie. Jednak w tym sezonie ten sport zagości w polskiej telewizji jedynie podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Na szczęście, nadal zawody będzie można oglądać za darmo i bez geoblokady na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Saneczkarskiej (FIL). Link TUTAJ.

Pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się już w najbliższy weekend. Będzie to olimpijska próba na Yanging National Sliding Centre. Już od ponad tygodnia na obiekcie pod Pekinem trwają testy, podczas których poważnego wypadku doznał Mateusz Sochowicz. Saneczkarze w Chinach muszą przestrzegać specjalnych restrykcji w związku z pandemią. Federacja podała, że dwóch saneczkarzy z jednej reprezentacji na początku treningów uzyskało pozytywne wyniki testów.

Program zawodów PŚ w Pekinie wg polskiego czasu:

Sobota, 20 listopada

9:30 1. przejazd dwójek
11:00 2. przejazd dwójek
12:24 1. przejazd mężczyzn
14:05 2. przejazd mężczyzn

Niedziela, 21 listopada

10:55 1. przejazd kobiet
12:25 2. przejazd kobiet
14:25 sztafeta

źródło: fil-luge.org