Eurosport i Discovery z prawami do Igrzysk Olimpijskich

wiedza.sklepmartes.pl
wiedza.sklepmartes.pl

Igrzyska olimpijskie w 2018, 2020, 2022 i 2024 roku pokaże Eurosport. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że prawa do transmisji telewizyjnej nabyło Discovery Communications, czyli właściciel Eurosportu.

Prawo do dwóch letnich i dwóch zimowych olimpiad kosztowało Amerykanów 1,3 miliarda dolarów. Ten zakup oznacza prawdziwą rewolucję na rynku telewizyjnym w całej Europie. Eurosport pozyskał bowiem prawa na całym kontynencie, oprócz Rosji. Zaś we Francji i Wielkiej Brytanii przejmie prawa dopiero od 2020 roku, bo na wcześniejsze imprezy zostały już one sprzedane.

Póki co nie wiadomo, w jaki sposób stacja będzie pokazywała igrzyska. W Polsce dysponuje kanałami Eurosport i Eurosport 2 oraz kilkoma spod szyldu Discovery.  Jak wiadomo, nie są to kanały ogólnodostępne. A zgodnie z polskim prawem tylko w takich można pokazywać imprezy rangi Igrzysk Olimpijskich.

Dla kibiców oznacza to dwie możliwości. Albo nadawca odsprzeda prawa ogólnodostępnej telewizji (np. TVP, Polsatowi lub TVN-owi), albo sam spróbuje stać się ogólnodostępnym kanałem.  Na dzień dzisiejszy obie te możliwości są prawdopodobne. Decyzje zapadną około 2018 roku.

Warto dodać, że w umowie z MKOL Eurosport zobowiązał się też do stworzenia całorocznego, olimpijskiego kanału dostępnego na terenie całej Europy.

Źródło: rmf24.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.