Estończyk mistrzem Norwegii w kombinacji norweskiej

fot. Tomasz Markowski

W Lillehammer odbyły się Letnie Mistrzostwa Norwegii w kombinacji norweskiej. Zwycięzcą zawodów został Kristjan Ilves. Start Estończyka w tych zawodach nie był zaskoczeniem, gdyż trenuje on z reprezentacją Norwegii.

fot. Tomasz Markowski

Letnie Mistrzostwa Norwegii składały się z konkursu skoków na Lysgardsbakken (punkt K 123 metry) oraz biegu na nartorolkach na dystansie 10 kilometrów. Liderem po skokach był Kristjan Ilves. Rywalizujący z Norwegami estoński kombinator uzyskał notę 149,2 i 0 2,9 punktu wyprzedzał Espena Andersena. Ilves miał 12 sekund przewagi nad wiceliderem. Trzeci Espen Bjoernstad miał 15 sekund straty. Na starcie nie stanął Jarl Magnus Riiber, a Jens Luraas Oftebro po słabszym skoku nie przystąpił do biegu.

Na trasie biegu Espen Andersen dogonił Kristjan Ilvesa. Rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero w samej końcówce, gdzie lepszy okazał się Estończyk. Ilves wyprzedził Andersena o 1,4 sekundy i okazał się lepszy od swoich kolegów z Norwegii. Trzecie miejsce utrzymał Espen Bjoernstad, który zameldował się na mecie 13,2 sekundy po zwycięzcy. Czwarty ze stratą 52,5 sekundy był Simen Tiller.

Pełne wyniki

źródło: kjump.no