Estończyk Kristjan Ilves będzie trenował z norweskimi dwuboistami

fot.eok.ee

fot.eok.ee

Estoński kombinator norweski Kristjan Ilves rozpoczął współpracę z norweską kadrą. Od tej pory będzie trenował w Norwegii.

Estoński oraz Norweski Związek Narciarski doszli do porozumienia w sprawie współpracy Kristjana Ilvesa z norweską kadrą dwuboistów. Przy wsparciu sponsorów, podpisano umowę, dzięki której Estończyk został pełnoprawnym członkiem norweskiej drużyny. Nadal będzie reprezentować Estonię, ale w kadrze norweskiej będzie miał dużo lepsze warunki do treningu. – Moim zadaniem jest wprowadzić Kristjana na jak najwyższy poziom sportowy – powiedział Peter Sandell, główny trener norweskiej reprezentacji podczas konferencji prasowej. Dodał również, że Estończyk będzie otrzymywał dokładnie takie same warunki i możliwości treningowe jak Norwegowie.

Ilves to 23-letni kombinator norweski. Do jego największych osiągnięć należą trzy medale mistrzostw świata juniorów oraz podium w zawodach Pucharu Świata w Hakubie w 2018 roku. Pierwsze wspólne zgrupowanie Estończyka z Norwegami ma rozpocząć się 8 lipca w Oberhofie.

źródło: sport.delfi.ee/facebook.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.