Estończycy i Ukraincy również wystawią zawodników na MŚ w Lahti

fot. Jagoda Wojtas

artti aigro

Poznajemy już ostatnie kadry zawodników, jacy pojadą na Mistrzostwa Świata w Lahti. Swoich zawodników postanowiły wysłać tam również Ukraina i Estonia.

Estonię będzie reprezentowało trzech zawodników, Kaarel Nurmsalu, jako jedyny ma na koncie zdobyte punkty Pucharu Świata. W tym sezonie powrócił do skakania w PŚ po zawieszeniu kariery i zdobył 2 pkt. Martti Nomme startował kilka razy w Pucharze Świata, jednakże nigdy nie kwalfikował się do drugiej serii. Jego najlepszym wynikiem w karierze jest 10 miejsce podczas Pucharu Kontynentalnego w Kuopio sprzed dwóch lat. Artti Aigro będzie jednym z młodszych zawodników, obecnych na MŚ. Aigro pokazał dobry występ podczas PK w Erzurum, gdzie zajął 13 miejsce, które jest jego najlepszym w karierze.

Ukarina będzie reprezentowana przez Stepana Pasichnyka oraz Vitaliya Kalinichenko. Najlepszym wynikiem w karierze Kalininchenki było 21 miejsce w Pucharze Kontynentalnym w Erzurum w tym sezonie, natomiast Pasichnyk najlepiej wypadł podczas zeszłorocznego FIS Cupu w Rasnovie, gdzie był 11.

źródło: skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.