Estelle Alphand kontuzjowana po upadku w Killington

21:15, 26.11.2018 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 12:28, 27.11.2018

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim rozpoczął się na dobre. Niestety lista kontuzjowanych zawodniczek i zawodników wciąż się powiększa. Do tego grona po zawodach w Killington dołączyła Estelle Alphand.

Niedzielny slalom w Killington nie zakończył się szczęśliwie dla Estelle Alphand. Młoda Szwedka, mająca także francuskie obywatelstwo, podczas pierwszego przejazdu przewróciła się i doznała urazu. 23-latka została przewieziona do szpitala, gdzie postawiono diagnozę - złamania lewej kostki. Narciarka została odesłana do Francji, gdzie przejdzie kolejne badania. Czeka ją co najmniej 6-tygodniowa przerwa od treningów na nartach.

Estelle Alphand to specjalistka slalomu i slalomu giganta. W Pucharze Świata zadebiutowała w 2013 roku, jednak regularnie punktować zaczęła w ubiegłym sezonie. Jej najlepszym rezultatem w pucharowych zawodach jest 5 miejsce w slalomie.

W tym sezonie córka byłego francuskiego mistrza Luca Alphanda zaledwie raz została sklasyfikowana w zawodach Pucharu Świata - było to w Levi, gdzie uplasowała się na 13 pozycji. Podczas inauguracji sezonu w Sölden nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu giganta, a w Killington nie ukończyła drugiego przejazdu, także w tej konkurencji.

Źródło: skiweltcup.tv