Erik Lesser przeszedł operację

Foto: dpa, msc wie, rp-online.de

Foto: dpa, msc wie, rp-online.de

Erik Lesser przeszedł kilka dni temu operację złamanego obojczyka. Niemiec kontuzji doznał podczas jednego z treningów na rowerze górskim w Oberhofie.

Operacja złamanego obojczyka dwukrotnego mistrza świata odbyła się w Erfurcie i przebiegła bez zakłóceń. Lesser po zabiegu opuścił szpital i teraz może się w pełni skoncentrować na rehabilitacji, która potrwa nie krócej niż sześć tygodni. 31-letni biathlonista w tym czasie nie będzie mógł obciążać prawego ramienia, ale jednocześnie będzie mógł kontynuować swój trening w ograniczonym zakresie. W związku z urazem Lesser odwołał już występ w zawodach nartorolkowych w Wiesbaden. Niepewny jest także jego start w mistrzostwach Niemiec, które odbędą się na początku września w Arber (7-8 września) i w Ruhpolding (13-15 września).

Erik Lesser swoje dwa złote medale mistrzostw świata wywalczył w Kontiolahti (bieg pościgowy i sztafeta). Na czempionacie globu 31-latek zdobył także dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Niemiec jest także trzykrotnym medalistą olimpijskim z Soczi i Pjongczangu.

Źródło: Facebook, xc-ski.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.