Eric Guay zakończył karierę

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Eric Guay dość niespodziewanie ogłosił zakończenie kariery. 37-letni Kanadyjczyk podjął tę decyzję pod wpływem ciężkiej kontuzji swojego kolegi z drużyny – Manuela Osborn-Paradisa, który na treningu przed zjazdem w Lake Louise złamał kość piszczelową i strzałkową.

Guay to aktualny mistrz świata w supergigancie i wicemistrz w zjeździe (w tej dyscyplinie zresztą też był mistrzem świata w 2011 roku). Przygotowywał się do startu w tegorocznym sezonie, niemniej kiedy usłyszał o kontuzji Osborn-Paradisa (nawiasem mówiąc brązowego medalisty MŚ w supergigancie) podjął decyzję właściwie spontanicznie.


– W pewnym sensie stawiam się w jego sytuacji. Po prostu myślałem “O rany, gdyby to mi się właśnie przydarzyło, nie wiem, czy mam energię, by ponownie przejść przez ten proces rehabilitacji. Prawdopodobnie podjąłem decyzję w bramce startowej.

Guay powiedział też, że jest w stanie wiele ryzykować, jeśli ma szanse na podium, ale jego jazda na treningach przed sezonem nie była na takim poziomie, jaki chciałby prezentować.

Oprócz medali mistrzostw świata Kanadyjczyk wygrał pięć zawodów pucharu świata (3 w zjeździe, 2 w supergigancie), a na podium stał łącznie 25 razy. Nie zdobył nigdy medalu olimpijskiego, acz parę razy był blisko: w 2006 w Turynie był czwarty w supergigancie, zaś w 2010 w Vancouver zajął piąte miejsca w zjeździe i supergigancie. Zdobył też małą kryształową kulę w supergigancie za sezon 2009/10.

źródło: bbc.co.uk

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.