Epidemia w norweskiej drużynie, wśród chorych także Therese Johaug

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Reprezentanci Norwegii przebywają obecnie we włoskim Val Senales na zgrupowaniu wysokogórskim, ale nie mogą w pełni skoncentrować się na przygotowaniach do sezonu. Z informacji uzyskanych przez norweskie media wynika bowiem, że biegacze z Kraju Fiordów zostali ofiarami masowego zatrucia pokarmowego, które uniemożliwia im normalne treningi.

Biegacze z Norwegii przebywający na zgrupowaniu w Val Senales kilka dni temu zaczęli zgłaszać się do lekarza kadry z problemami zdrowotnymi. Początkowo sugerowano, że powodem epidemii w kadrze może być norowirus, czyli bardzo zaraźliwa infekcja żołądkowo-jelitowa, której typowymi objawami są nudności, wymioty, bóle brzucha i biegunka. Trener sprintu Norwegów uważa jednak, że jego podopieczni są po prostu ofiarami zatrucia pokarmowego spowodowanego… nadmiernym spożyciem pizzy. – Pizza to marzenie każdego Norwega. Prawdopodobnie łakomstwo w połączeniu z nieświeżymi produktami wywołało masowe zatrucie – mówi Arild Monsen.

W grupie chorych są: Therese Johaug, Astrid Jacobsen, Petter Northug, Emil Iversen i Mari Eide. Wszyscy zostali odizolowani od reszty grupy, aby nie ryzykować rozprzestrzenienia się choroby. – Może minąć kilka dni zanim będą zdrowi – tłumaczy lekarz Oeystein Andersen.

Źródło: Dagbladet, TVP Sport

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.