Emil Hegle Svendsen zastąpi zmarłego Hanevolda

Emil Hegle Svendsen karierę pełną sukcesów zakończył po sezonie olimpijskim 2017/2018. Wkrótce znów bliżej mu będzie do biathlonu. To dlatego, że zostanie ekspertem telewizji NRK.

– Zobaczymy, czy jestem w stanie robić coś innego niż jeździć na nartach i strzelać – żartował Svendsen. Norweg już nie może doczekać się sprawdzenia w nowej roli. Jak podkreśla mistrz olimpijski z Vancouver, nie ma zamiaru krytykować innych zawodników, ale musi zostać obiektywnym. – Główną ideą mojej pracy ma być sprawienie, aby każdy uwielbiał ten sport – podkreślał Emil.

Były biathlonista dobrze zna zawodników z norweskiej kadry. W szczególności braci Boe, którzy powiedzieli: “jesteśmy gotowi na słowną rzeź”. – Obiecałem, że będę miły – odpowiedział z uśmiechem Emil Hegle Svendsen. Wielokrotny mistrz świata na stanowisku zastąpi legendarnego Halvarda Hanevolda, który zmarł nagle na początku września. – Uważamy, że wspaniale jest mieć Emila w zespole. Ma świeżą wiedzę na temat sportu i środowiska. To będzie ekscytujące zobaczyć, jak rozwija się po „drugiej stronie” – powiedział redaktor naczelny NRK Sport Torbjørn Sarre-Jensen.

Źródło: Ski-nordique.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.