Elena Stoffel i Marta Giunti kontuzjowane

fot. Gareth James / CC BY NC

Przykre informacje dotarły do nas z obozu Szwajcarek i Włoszek. Dwie młode i dobrze zapowiadające się zawodniczki zerwały bowiem więzadła, co oznacza, że prawdopodobnie w tym sezonie już nie wystartują.

fot. Gareth James / CC BY NC

Szwajcarka Elena Stoffel, która w klasyfikacji slalomowej poprzedniego sezonu uplasowała się na wysokim 26 miejscu, upadła podczas treningu na lodowcu Diavolezza, zrywając więzadła w lewym kolanie. Jak sama przyznała, jest to jej pierwsza poważna kontuzja i nie wie, jak odnaleźć się w nowej sytuacji. Dodała jednak, że jest zmotywowana i pragnie najszybciej jak to będzie możliwe powrócić do treningów.

Kontuzjowana jest także Włoszka Mata Giunti. W dramatycznym wpisie na swoim portalu społecznościowym przyznała, że zerwała więzadło krzyżowe. Alpejka zapewnia, że wróci silniejsza. Przyznaje co prawda, że jest to dla niej trudne doświadczenie, gdyż musi odnaleźć się w sytuacji, w której nie będzie mogła trenować, czyli wykonywać swoich codziennych czynności. W zakończeniu swojego wywodu stwierdza dość filozoficznie, że kontuzja czyni człowieka innym – ani lepszym, ani gorszym.

Źródło: Skiactu.ch / Instagram

Latest posts by Adam Matuszczak (see all)