fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Okres przygotowawczy, jaki i startowy w tegorocznym Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim obfituje w wiele poważnych urazów zawodniczek i zawodników. Do grona kontuzjowanych w tym tygodniu dołączyli: Włoszka Elena Curtoni oraz Szwajcar Gino Caviezel.

Elena Curtoni to kolejna zawodniczka, która prawdopodobnie pożegna się z rywalizacją w sezonie 2017/2018 z powodu nabytego urazu. W środę podczas treningu slalomu giganta w amerykańskim ośrodku Copper Mountain Włoszka doznała urazu więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Dla Curtoni może oznaczać to koniec startu w tegorocznym Pucharze Świata, jak i zbliżających się Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang.

26-latka podczas inauguracji sezonu w Sölden uplasowała się na 27. pozycji. W zawodach Pucharu Świata na podium plasowała się trzy razy.

Gino Caviezel podczas treningu slalomu giganta w szwajcarskim Zinal doznał złamania obojczyka oraz wstrząsu mózgu. W środę alpejczyk przeszedł operację obojczyka. Walter Frey, lekarz szwajcarskiej drużyny narciarskiej mówił o długiej, obowiązkowej przerwie dla 25-latka. – Po 6-tygodniowej rehabilitacji rentgen kontrolny pokaże, czy Gino będzie mógł wznowić treningi – dodał.

Dla szwajcarskiego narciarza kwalifikacja do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang również jest mocno zagrożona.

Caviezel jest obecnym Mistrzem Szwajcarii w slalomie gigancie oraz supergigancie.

Źródło: skionline.ch/srf.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.