Eldar Roenning kończy karierę

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Eldar Roenning podjął decyzję o zakończeniu zawodowej kariery. Norweski biegacz narciarski potwierdził tę informację na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Roenning zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 2002/2003, a jego pierwszym startem był bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym w estońskiej Otepaa. Swoje pierwsze zwycięstwo odniósł dwa lata później, 13 lutego 2005, w sprincie stylem klasycznym w Reit im Winkl.

Norweg w całej karierze piętnastokrotnie wygrywał zawody Pucharu Świata i dwadzieścia trzy razy stawał na podium. Jest także sześciokrotnym medalistą mistrzostw świata. Cztery z nich, wszystkie złote, wywalczył w sztafecie razem z kolegami z kadry (2007-2013). W 2012 roku Roenning wygrał bieg na 50 kilometrów stylem klasycznym na legendarnym Holmenkollen, odnosząc ostatnie zwycięstwo w swojej karierze.

Norweski zawodnik teraz skupi się na roli ojca i czas chce spędzać z rodziną. – Mam dobrze funkcjonujące ciało, ale nie jest już ono gotowe na sport na najwyższym poziomie – powiedział 33-latek w wywiadzie dla NRK.

Źródło: NRK, fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.