Ekipa gospodarzy na finałowe zawody LGP bez jednego z liderów

fot. M. Król

Już w najbliższy weekend na Vogtland Arenie (HS 140) w niemieckim Klingenthal zawodnicy i zawodniczki zakończą tegoroczne letnie zmagania elity. W zawodach zabraknie jednak jednego z liderów reprezentacji gospodarzy – Markusa Eisenbichlera, który zmaga się z drobną kontuzją.

fot. M. Król

Kłopoty Eisenbichlera

Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata sprzed dwóch sezonów od początku sezonu letniego zmaga się z problemami zdrowotnymi. 31-latek nie przystąpił do lipcowej rywalizacji w Wiśle z powodów przeciążeniowych. Mistrza świata z 2019 roku nie oglądaliśmy również w pozostałych konkursach rangi międzynarodowej na igelicie. Drużynowy brązowy medalista olimpijski znalazł się jednak na liście zawodników powołanych przez szkoleniowca reprezentacji Niemiec – Stefan Horngachera na finałowe konkursy Letniego Grand Prix w Klingenthal. Jak się jednak później okazało, reprezentant klubu TSV Siegsdorf musiał po raz kolejny zrezygnować z rywalizacji.

– Po konsultacji z naszym lekarzem – Florianem Prozingiem – zdecydowaliśmy, że Markus nie pojawi się na starcie. Powodem takiej decyzji jest lekkie naciągnięcie mięśnia w okolicy kolana. Nie chcemy ryzykować przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Markus przeprowadzi lekki trening oraz dokonane zostaną niezbędne zabiegi regeneracyjne, aby w późniejszym czasie dołączyć do drużyny. Ważne jest, aby przed startem sezonu zimowego oddał skoki na torach lodowych – powiedział Horngacher.

Niemiecka dwunastka na Klingenthal

W Saksonii, z racji możliwości wystawienia tzw. grupy krajowej, zaprezentuje się dwunastoosobowa ekipa naszych zachodnich sąsiadów. Tworzyć ją będą: Karl Geiger, Andreas Wellinger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid, Justin Lisso, Philipp Raimund, Luka Roth, David Siegel, Simon Spiewok, Felix Hoffman oraz Martin Hamann.

– Nie możemy się już doczekać Klingenthal, w końcu możemy wystartować na ojczystej ziemi. Jest to bardzo duży i wymagający obiekt. W Niemczech pojawi się prawdopodobnie cała światowa czołówka i z tego powodu będzie to niesamowita okazja do sprawdzenia naszego aktualnego położenia. W grupie narodowej mamy też kilku młodych skoczków. Mamy nadzieję, że uda nam się wykonać dobrą robotę. W programie jest też rywalizacja w mikście z naszymi paniami – dodał 53-letni szkoleniowiec Niemców.

Z kolei w zmaganiach kobiet szansę występu otrzymały: Katharina Althaus, Lia Bohme, Selina Freitag, Michelle Goebel, Pauline Hessler, Josephin Laue, Pia Lilian Kuebler oraz Juliane Seyfarth. Do zawodów nie przystąpi lekko kontuzjowana Anna Ruprecht.

Przypomnijmy, że w ramach Letniego Grand Prix w niemieckim Klingenthal (HS 140) zostaną rozegrane sobotnie zawody mieszane (01.10) oraz niedzielne konkursy indywidualne (02.10) kobiet oraz mężczyzn.

źródło: DSV