Eirin Maria Kvandal oraz Marius Lindvik najlepsi w Norwegii

Fot: Angelika Uchacz

Fot: Angelika Uchacz

Skocznie w Trondheim gościły przez dwa dni zawodników walczących w letnich mistrzostwach Norwegii. Marius Lindvik oraz Eirin Maria Kvandal zdominowali konkurencję. 

Norwegowie rozegrali w ostatnich dwóch dniach swoje wewnętrzne letnie mistrzostwa w skokach narciarskich. Miały one miejsce na obiektach Granasen w Trondheim na K124. Pierwsze miejsce przypadło Mariusowi Lindvikowi. Oddał on skoki na odległość 139,5 oraz 135,5 metra. Drugą lokatę z wynikiem o 6,8 punktu niższym od lidera uzyskał Halvor Egner Granerud. Skoczył na 139 oraz 130,5 metra. Podium dopełnił Bendik Jakobsen Heggli, który uzyskał odległości 141,5 oraz 131 metra. Na czwartym miejscu znalazł się Robert Johansson, a na piątym Robin Pedersen. Daniem Andre Tande ukończył zmagania na szóstej lokacie. Tuż za nim uplasował się Sander Eriksen.

Wśród kobiet najlepszą zawodniczką była Eirin Maria Kvandal. Norweżka oddała skoki na odległość 120 i 121,5 metra. Tuż za nią uplasowała się Silje Opseth, która dzięki osiągniętym odległościom 115 oraz 117,5 metra straciła do liderki jedynie 4,2 punktu. Podium dopełniła Thea Minyan Bjoerseth. Skoki na 109 oraz 109,5 metra zapewniły jej trzecie miejsce, do Kvandal straciła ona jednak aż 34,6 punktu. Podczas zmagań nieobecna była Maren Lundby.

Pełne wyniki konkursu kobiet dostępne są tutaj.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn dostępne są tutaj.

Źródło: skiforbundet.no