Egil Kristiansen nie jest już trenerem reprezentacji Norwegii

fot: langrenn.com
fot: langrenn.com

Egil Kristiansen, jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii narciarstwa biegowego, twórca sukcesów Marit Bjoergen i Therese Johaug, pożegnał się z pracą w reprezentacji Norwegii. Na razie nie wiadomo, kto zostanie jego następcą.

Kristiansen przejął kadrę narodową Norwegii w 2006 roku. Jego podopieczne w czasie 10 lat pracy sięgnęły po 47 medali igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata – 23 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych, wywalczyły cztery kryształowe kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz zdominowały rywalizację w Pucharze Narodów.

– Czuję się zaszczycony, że miałem okazję pracować z najlepszymi biegaczkami narciarskimi na świecie. Nadszedł czas na zmiany. Jestem przekonany, że znajdzie się osoba, która sprawi, że zespół pójdzie jeszcze o krok dalej – skomentował swoje odejście Kristiansen.

Odejście szkoleniowca skomentowały także największe gwiazdy norweskiej reprezentacji, Marit Bjoergen i Therese Johaug. – To bardzo smutne, że Egil zdecydował się odejść. Będzie mi go bardzo brakowało – powiedziała starsza z Norweżek.

W podobnym tonie wypowiadała się Therese Johaug, która na dobre wdarła się do światowej czołówki właśnie pod skrzydłami Kristiansena. – Egil ma ogromny wkład w sukcesy, które osiągnęłyśmy przez ostatnie dziesięć lat. Jesteśmy mu za to wszystko bardzo wdzięczne – dodała triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za sezon 2015/2016.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Kristiansena. Wśród faworytów są wymieniani Sjur Ole Svarstad i Arild Monsen.

Źródło: informacja własna, NRK.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.