Edit Miklós celuje w złoto w Pjonczang

fot. facebook.com/miklosedit88

fot. facebook.com/miklosedit88
fot. facebook.com/miklosedit88

Złoty medal olimpijski w 2018 roku – taki cel postawiła sobie węgierska narciarka alpejska Edit Miklós. Na razie jednak skupia się na obecnym sezonie, w którym czekają ją m.in. Mistrzostwa Świata w Sankt Moritz.

To właśnie z Sankt Moritz Miklós ma bardzo dobre wspomnienia. W 2015 roku udało jej się tam zająć trzecie miejsce w zjeździe PŚ co jak na razie jest jej najlepszym osiągnięciem. Zawodniczka do 2010 roku reprezentowała Rumunię, ale po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver przeniosła się na Węgry. Podczas wizyty w studiu kanału telewizyjnego M1 opowiedziała o swoich ambitnych celach – Moim celem jest złoty medal olimpijski i chcę pojechać na Zimowe Igrzyska Olimpijskie aby wygrać. Mam nadzieję, że zostanę mistrzynią olimpijską, ale o tym czy się udało będziemy mogli mówić za dwa lata. Teraz muszę po prostu skupić się na tym sezonie – powiedziała Miklós.

W tym roku węgierska alpejka dokonała zmiany trenera. Został nim Stefan Abplanalp, który poprzednio pracował ze szwajcarską kadrą C kobiet. Wcześniej trenował również reprezentację Norwegii oraz z kadrą USA, gdzie miał okazję współpracować m.in. z Lindsey Vonn i Julią Mancuso. – To dobry trener, potrafi dobrze ocenić sytuację i wszystko co robimy ma swój sens. Wie co należy jeszcze poprawić. Jest odpowiednia harmonia między nami – mówiła o swoim nowym trenerze.

W obecnym sezonie Miklós ma nadzieję nie tylko dobrze spisywać się w zjeździe, ale poprawić również znacznie swoje wyniki w super-G. Jak dotąd tylko czterokrotnie punktowała w super-G w Pucharze Świata. Co ciekawe, po dwa razy w Garmisch-Partenkirchen i Cortinie d’Ampezzo. Najwyraźniej te trasy jej odpowiadają. – Priorytetem są dla nas przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Celem w zjeździe jest medal, natomiast miejsce w okolicach pierwszej dziesiątki – wyjaśniła Miklós.

Edit Miklós przez dwa tygodnie będzie przygotować się w Stanach Zjednoczonych do swoich pierwszych występów w Pucharze Świata. Wystartuje ona w dwóch zjazdach i super-G w kanadyjskim Lake Louise. Te zawody odbędą się w dniach 2-4 grudnia.

Źródło: M1 / mediaklikk.hu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.