Echa niewiarygodnego sukcesy Halvora Egnera Graneruda

Dzięki niedzielnej wygranej w Engelbergu Halvor Egner Granerud ustanowił rekord Norwegii w liczbie zwycięstw odniesionych z rzędu w Pucharze Świata. Dotychczas takim osiągnięciem mogli pochwalić się Ole Bremseth i Espen Bredesen, którzy triumfowali w czterech kolejnych konkursach.

Obecny lider Pucharu Świata zwycięża od drugiego konkursu w Kuusamo. Łącznie pierwszy period 42. edycji Pucharu Świata kończy z pięcioma wiktoriami. – To niewiarygodne. Brakuje mi słów. Wszystkie skoki są niesamowicie dobre cieszy się skoczek.

W 1982 roku idolem norweskich kibiców mógł być Ole Bremseth, który po Tygodniu Lotów Narciarskich w Kulm aż czterokrotnie mógł cieszyć się z 1. miejsca. – Zanotowaliśmy dobry występ na mistrzostwach w Oslo, po czym wygrałem dwa wyścigi, a następnie cztery z rzędu po lotach narciarskich. Myślę, że wtedy było o wiele łatwiej. Teraz warunki atmosferyczne odgrywają znacznie większą rolę. To, co robi Halvor jest niesamowite – komentuje były sportowiec.

Radości z dołączenia do największych nie kryje sam zainteresowany, który ma świadomość, że na zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni będzie jednym z faworytów. – Wszyscy sportowcy chcą wpisać się do historii. Ostatnie wyniki wskazują, że jestem faworytem niemiecko-austriackich zawodówzauważa Norweg.

Źródło: aftenposten.no / skiforbundet.no