Ebba Andersson w tarapatach. Kontuzja jednak poważniejsza

Andersson Ebba

fot: expressen.se

Andersson Ebba
fot: expressen.se

Ebba Andersson na pewno nie pojawi się w zawodach Pucharu Świata do końca grudnia. To efekt kontuzji, której Szwedka doznała podczas ubiegłotygodniowego zgrupowania w Bruksvallarnie.

Dwa dni temu szwedzkie media informowały o tym, że podczas jednego z treningów Ebba Andersson doznała kontuzji kolana, ale sprawa nie jest tak poważna, jak wcześniej przypuszczano. Sugerowano, że biegaczka opuści zawody w Gaellivare i być może pojawi się podczas inauguracji sezonu w Ruce. 22-latka miała także przejść na początku tygodnia dokładniejsze konsultacje medyczne.

Po wykonaniu kompletu badań, prześwietleniu kolana i konsultacji chirurga okazało się, że uraz rzeczywiście nie jest bardzo poważny, ale do końca grudnia biegaczki na pewno nie zobaczymy na trasach biegowych. Mało prawdopodobny jest także start Andersson w Tour de Ski. – W wyniku urazy ucierpiało kolano, które było operowane kilka lat wcześniej. Nie jest to nic wielkiego, ale wystąpiło niewielkie krwawienie i obrzęk, który musi się zagoić – powiedział lekarz reprezentacji Magnus Oscarsson dla SVT Sport. – W tej chwili uważamy, że Ebba nie wystartuje w Tour de Ski. Teraz musi się skupić na rehabilitacji, aby uzyskać lepszy obraz tego, jak długo będzie trwał jej powrót do zdrowia – dodaje medyk.

Lekarz szwedzkiej kadry jest zdania, że 22-latka powinna się teraz skupić jedynie na rehabilitacji i nie podejmować prób zbyt wczesnego powrotu do rywalizacji. – Nie podejmiemy ryzyka. Nie zrobilibyśmy tego nawet wtedy, gdyby w tym sezonie były mistrzostwa świata – zaznacza Oscarsson.

Sama Andersson nie chciała odpowiadać na zbyt wiele pytań odnośnie kontuzji. Szwedka ograniczyła się jedynie do krótkiej wypowiedzi, w której przyznała, że bardzo żałuje, że nie będzie mogła konkurować w najbliższym czasie. – To oczywiście bardzo trudna sytuacja. Naprawdę nie mogłam się doczekać startu w ten weekend, ale najlepsze, co mogę teraz zrobić, to patrzeć w przyszłość i skoncentrować się na mojej rehabilitacji, aby móc wrócić tak szybko, jak to możliwe – czytamy w komunikacie prasowym.

Źródło: SVT

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.