TCS: Dziś treningi i kwalifikacje w Bischofshofen (lista startowa)

Fot.skisprungschanzen.com
Fot.skisprungschanzen.com

Po zawodach w Oberstdorfie, Ga-Pa i Innsbrucku skoczkowie zawitali do Bischofshofen. To tutaj na obiekcie im. Paula Ausserleitnera poznamy zwycięzcę 64 Turnieju Czterech Skoczni.

Aktualnie w klasyfikacji prowadzi Peter Prevc z dorobkiem 842,2 pkt. Na drugiej lokacie plasuje się Severin Freund – 822,4 pkt zaś na trzeciej Kenneth Gangnes – 800,2 pkt. Najlepszy z Polaków w tym Turnieju, Kamil Stoch zajmuje 18 miejsce – 692,8 pkt. Jest niemal pewne, iż Prevc ma ogromną szansę na triumf w tej prestiżowej imprezie. Ciekawa będzie również walka o trzecie miejsce. Rywalizować o nie będą Kenneth Gangnes oraz zajmujący 4 lokatę Michael Hayboeck. Austriak traci do Norwega tylko 1,2 pkt.

W Austrii Polacy są w następującym składzie: Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Andrzej Stękała. Warto dodać, iż po zawodach w Innsbrucku Kamil Stoch wraz z Łukaszem Kruczkiem udali się na krótki trening do Ramsau. Czy to posunięcie da jakiekolwiek efekty przekonamy się już dzisiaj o 15, gdy rozpocznie się pierwsza seria treningowa na obiekcie w Bischofshofen.

Lista startowa kwalifikacji

Program zawodów:

 5 stycznia 2016 (wtorek):
13:00 – odprawa techniczna
15:00 – dwie serie oficjalnego treningu
17:00 – kwalifikacje
6 stycznia 2016 (środa):
15:30 -seria próbna
17:00 -konkurs indywidualny
Źródło: informacja własna
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.