Dziś startuje Puchar Kontynentalny w Kuopio

SAM_0367-CopyWczoraj w Kuopio zakończono dwu dniowe zmagania skoczków w ramach FIS Cup. Jednak to nie koniec emocji w tej fińskiej miejscowości. Dzisiaj po dwóch tygodniach przerwy powraca Letni Puchar Kontynentalny.

Przed dwoma tygodniami w ostatnim indywidualnym konkursie PK, na skoczni im. Adama Małysza, najlepszy był Klemens Murańka. Polak wyprzedził wówczas Roka Justina oraz Stefana Hulę i Philippa Aschenwalda. Tutaj żadnego z ostatnich sukcesorów z Polski nie zobaczymy. Na dużej skoczni w Kuopio zaprezentują się ci sami zawodnicy, którzy  w czwartek i piątek rywalizowali w FIS Cup. W tym m.in. wczorajszy zdobywca drugiego miejsca – Adam Ruda. Poza nim zobaczymy: Przemysława Kantykę, Dawida Jarząbka, Krzysztofa Leje, Krzysztofa Miętusa, Andrzeja Stękałe i Stanisława Biele. W Finlandii z naszą ekipą jest trener Robert Mateja.

Wśród faworytów wymienia się przede wszystkim Słoweńców i Austriaków. O 9:30 polskiego czasu zaplanowano oficjalny trening. Właściwie zawody mają rozpocząć się popołudniu. O 17:15 ruszy pierwsza seria konkursowa. Pogoda jutro nie powinna przeszkadzać. Możemy zatem spodziewać się wspaniałych emocji.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.