Dziś powrót LGP i kolejne zawody LPK (listy startowe)

DSC_7131-KopiowanieDzisiaj po dwu tygodniowej przerwie powraca rywalizacja skoczków narciarskich w ramach Letniej Grand Prix. Dwa konkursy indywidualne zostaną rozegrane na olimpijskim obiekcie w Hakubie. Niestety, nie zobaczymy w nich Polaków. 

Ten weekend będzie stał pod znakiem skoków narciarskich. Skoczkowie rywalizujący w najwyższej letniej lidze, zmagać się będą w Japonii. Jak co roku do Hakuby udaje się zdecydowanie mniej skoczków niż to bywa w przypadku konkursów w Europie. W szranki nie staną dwaj czołowi zawodnicy tego lata, czyli lider LGP – Severin Freund i drugi aktualnie Dawid Kubacki. Otwiera się zatem szansa dla trzeciego w klasyfikacji Kento Sakuyamy. Jeśli Japończyk w dwóch konkursach zdobędzie 95 punktów, zostanie nowym liderem cyklu. Na starcie nie zobaczymy żadnego z Polaków.

Dzisiaj na skoczni HS-131 w Hakubie na 10:00 zaplanowano oficjalny trening. O 12:00 miały rozpocząć się kwalifikacje, jednak liczba zgłoszonych zawodników nie przekroczyła pięćdziesiątki. Zatem przeprowadzenie kwalifikacji nie będzie potrzebne. Żadna stacja telewizyjna nie przeprowadzi relacji z tych zawodów. Można będzie jednak obejrzeć konkursy w Hakubie za pośrednictwem Eurosport Player w Internecie. Wiąże się to jednak z dodatkowymi opłatami.

Tymczasem w Europie

Podczas gdy o punkty LGP skoczkowie będą rywalizowali w Azji, Europa będzie gospodarzem Letnich Pucharów Kontynentalnych kobiet i mężczyzn. Panie rozpoczynają rywalizację już dzisiaj w niemieckim Oberwiesenthal. Na normalnym obiekcie do rywalizacji staną 33 skoczkinie. Mężczyzn gościć będzie Frenstat, gdzie pozycji lidera bronił będzie Przemysław Kantyka (sprawdź skład Polaków). Jego przewaga nad Anze Laniskiem wynosi zaledwie 15 punktów. Zapowiadają się zatem wielkie emocje. Pierwszy konkurs już dzisiaj o 14:30. Relacje tekstowe znajdziecie na stronie Bertktuschi.com .

Międzynarodowe zawody zawitają również do Szczyrku. Chłopcy i dziewczęta zmagać się będą w rywalizacji z serii FIS Cup. Tutaj naszego honoru będzie broniła bardzo liczna grupa. Konkursy rozpoczną się jednak w sobotę i potrwają do niedzieli (więcej o tym). Na miejscu będzie nasz dziennikarz, który z pewnością przygotuje relacje z tego wydarzenia. Wszystkie wyniki znajdziecie na Sportsinwinter.pl . Śledźcie także nasz profil na Facebooku i Twitterze (@sportsinwinter).

Listy startowe:

LPK M | LPK K

LGP Hakuba

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.