Dwóch Francuzów w składzie na Lillehammer

Ronan Lamy Chappuis

Trener Gerard Colin zdecydował, że w Lillehammer do świetnie spisującego się Vincenta Descombes Sevoie dołączy Ronan Lamy Chappuis. Dla drugiego z Francuzów będzie to pierwszy start w tym sezonie.

Lamy Chappuis w poprzednim sezonie uplasował się na 52. miejscu w klasyfikacji generalnej. Jego najlepszym wynikiem było dwukrotnie 23. miejsce – w Niżnym Tagile i Engelbergu. Nie jest to jednak największy sukces Francuza. W sezonie 2013/14 był jedenasty w Sapporo. 23-latek od lat znajduje się jednak w cieniu swojego kuzyna, kombinatora norweskiego Jasona Lamy Chappuis i znacznie bardziej utalentowanego kolegi z reprezentacji.

Tegoroczne wyniki Vincenta Descombes Sevoie zaskoczyły chyba każdego. Francuz od początku sezonu jest w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Nie wypada z niej także podczas konkursów. Skoczek w ciągu zaledwie dwóch weekendów zebrał połowę punktów, jakie udało mu się zdobyć przez cały poprzedni sezon.

Puchar Świata w Lillehammer rozpocznie się już jutro treningami i kwalifikacjami. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji z tego wydarzenia.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.