Dwie Rosjanki opuszczą sezon. “Powiedziałam dziewczynom, że teraz będzie na to najlepszy czas”

fot: wikipedia

fot: wikipedia

Rosyjska kadra biegaczek w trakcie sezonu 2019/2020 będzie musiała radzić sobie bez Julii Biełorukowej i Jeleny Ustiugowej (lepiej znanej pod nazwiskiem Soboliewa). Obie zawodniczki są w ciąży i z pewnością nie pojawią się zimą na trasach biegowych.

Julia Biełorukowa to jedna z najlepszych rosyjskich biegaczek ostatnich lat. Reprezentantka Sbornej ma na swoim koncie dwa brązowe medale olimpijskie wywalczone podczas igrzysk w Pjongczangu, a także srebro i brąz mistrzostw świata. W minionym sezonie Biełorukowa prezentowała bardzo równą formę i była nawet liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a sezon zakończyła na ósmym miejscu z dorobkiem 853 punktów. Tej zimy Rosjanka nie poprawi swoich wyników, bowiem najbliższe miesiące spędzi w domu szykując się do narodzin dziecka.

Biełorukowa nie jest jednak jedyną biegaczką, która spodziewa się dziecka. Rodzina powiększy się także Jelenie Ustiugowej (Soboliewej). Na temat obu zawodniczek w rozmowie z rosyjskimi mediami wypowiedziała się szefowa tamtejszych biegów Jelena Wialbe. – Julia Biełorukowa przegapi najbliższy sezon, podobnie jak Jelena Soboliewa i jeszcze jedna biegaczka – mówi legenda biegów. – Pod koniec ubiegłego sezonu zebrałam całą drużynę i powiedziałam dziewczynom, że nadchodzący sezon będzie najlepszy na zostanie matką. W przyszłym roku, a tym bardziej w sezonie olimpijskim nie pozwoliłabym, aby ktokolwiek rodził dzieci. Zawodniczki, a zwłaszcza liderki kadry, muszą być odpowiedzialne – dodaje Rosjanka.

Źródło: sports.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.