Dwie Polki wystąpią w Turnieju Sylwestrowym. Debiutantka w składzie

Screen - YouTube

Już 28 grudnia na skoczni w Villach zostanie zainaugurowana druga edycja Turnieju Sylwestrowego Kobiet. O Złotą Sowę powalczą dwie reprezentantki Polski. Dla jednej z nich będzie to debiut w zawodach elity.

Screen – YouTube

Debiutantka na starcie Turnieju Sylwestrowego

Szansę występu otrzymały Nicole Konderla oraz 20 – letnia Paulina Cieślar. Skoczkini z Wisły nigdy wcześniej nie rywalizowała w zawodach najwyższej rangi. W sezonie 2022/23 wzięła udział w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego na norweskiej ziemi. W Vikersund była dziewiąta i dwunasta a w Notodden siedemnasta i czternasta. Dla tej pierwszej będzie to z kolei kontynuacja startów w Pucharze Świata. Przypomnijmy, iż olimpijka z Pekinu zdobyła punkty w norweskim Lillehammer, zajmując dwudziestą siódmą lokatę.

Druga edycja miniturnieju wzbogacona o dodatkową lokalizację

W ramach tegorocznej edycji Turnieju Sylwestrowego, który stworzony został na wzór męskiego Turnieju Czterech Skoczni, zawodniczki rywalizować będą w austriackim Villach (28-29.12) oraz słoweńskim Ljubnie (31.12 -1.01) . W każdej z miejscowości odbędą się po dwa konkursy indywidualne. Rywalizacja odbywać się będzie w systemie KO. Oznacza to, że do awans do konkursu wywalczy pięćdziesiąt, a nie tak jak zwyczajowo bywa w konkursach kobiet – czterdzieści zawodniczek. W rundzie finałowej wystąpią zwyciężczynie dwudziestu pięciu wyłonionych par we wcześniejszych kwalifikacjach oraz pięć tzw. szczęśliwych przegranych.

Przed rokiem w imprezie triumfowała Austriaczka Marita Kramer, która wyprzedziła Słowenkę Nikę Kriżnar oraz Japonkę Sarę Takanashi. Wówczas jednak areną zmagań był tylko obiekt w Ljubnie (HS 94). Na skoczni Logarska Dolina odbyły się dwa konkursy indywidualne. W sezonie 2022/23 do grona miast- gospodarzy dołączyło również Villach.

źródło: PZN