Dwa miesiące zawieszenia dla Johaug

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND
fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND

Norweska komisja antydopingowa zadecydowała o zawieszeniu biegaczki Therese Johaug. Zdobywczyni kryształowej kuli za zwycięstwo w PŚ 2015/2016 została ukarana dwumiesięcznym zakazem startów.

Kara dla Johaug jest efektem wykrycia u niej niedozwolonej substancji – clostebolu. Biegaczka tłumaczyła obecność tego sterydu anabolicznego w organizmie poparzeniem warg, na które lekarz kadry zalecił jej zastosowanie kremu Trofodermin, w składzie którego obecny jest clostebol.

Już wcześniej wiadomo było, że Therese nie uda się z resztą kadry na zgrupowanie do Val Senales. Okres zawieszenia ma trwać od 18. października do 18. grudnia. Johaug opuści zatem początek Pucharu Świata. Bez udziału norweskiej mistrzyni odbędą się zawody w Ruka, Lillehammer, Davis i La Clusaz. Istnieje jednak możliwość, że kara zawieszenia dla Johaug przestanie obowiązywać wcześniej, o ile zawodniczka zdoła udowodnić swoją niewinność. Jeśli sprawy nie potoczą się po myśli norweskiej biegaczki, to może zostać zdyskwalifikowana na o wiele dłuższy okres (nawet na 2 lata).

Źródło: onet.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.