Dustin Cook zawiedziony decyzją o odwołaniu PŚ w Beaver Creek

fot. Dustin Cook / facebook.com/DustinCookSkiRacing

fot. Dustin Cook / facebook.com/DustinCookSkiRacing
fot. Dustin Cook / facebook.com/DustinCookSkiRacing

Odwołanie zawodów alpejskiego PŚ mężczyzn w Beaver Creek spotkało się z krytyką Dustina Cooka, vice-mistrza świata w super-G z 2015. Kanadyjczyk jest rozczarowany faktem, że w tym roku nie będzie ścigania na trasie Birds of Prey.

Międzynarodowa Federacja Narciarska dziś w nocy ogłosiła, że zawody w Beaver Creek w tym sezonie się nie odbędą. Winne są temu złe warunki atmosferyczne i mała ilość śniegu w Ameryce. Alepjczycy mieli rywalizować w Beaver Creek za dwa tygodnie (2-4 grudnia). Z decyzją FIS nie chce pogodzić się kanadyjski specjalista od konkurencji szybkościowych Dustin Cook, który w Beaver Creek w 2015 roku zdobył srebrny medal mistrzostw świata. Napisał on na swoim koncie na twitterze – Jestem zdezorientowany, potrzebuję jak najszybszego wyjaśnienia. Jest zimno i pada śnieg. Pogoda na najbliższe 4 dni wydaje się być odpowiednia do naśnieżania. – Kanadyjczyk na odpowiedź nie musiał czekać długo. – Mam nadzieję, że zgodzisz się z tym, że 4 dni to za mało na przygotowanie trasy na Puchar Świata.

Z kolei inny kanadyjski alpejczyk – Phil Brown – zastanawia się dlaczego zawody zostały odwołane jeszcze przed zaplanowaną kontrolą śniegu. Choć nie pojawił się jeszcze w tej sprawie oficjalny komunikat to zawody zostaną prawdopodobnie przeniesione do Val d’Isere.

Źródło: twitter.com/dustincook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.