Drużyna Mount Blanc mistrzem Francji, Lamy Chappuis i Lacroix zakończyli karierę

fot: wikipedia.org

W niedzielę we francuskim Chaux Neuve na obiekcie HS-118 odbyły się drużynowe Mistrzostwa Francji. Najlepsza okazała się ekipa Mount Blanc.  Były to ostatnie zawody dla dwóch zawodników, którzy zdecydowali się zakończyć swoją sportową karierę.

Organizatorom udało się przeprowadzić tylko jedną serię drużynowych Mistrzostw Francji z powodu mżawki i dość mocno wiejącego wiatru. Złoty medal wywalczyła ekipa Mount Blanc w składzie: Thomas Roch Dupland (114 m.), Nuelig Revilloid Blanchard (115,5 m.), Francois Braud (106 m.) i Vincent Descombes Sevioe (113 m.). Zwycięska drużyna uzyskała 485,1 pkt. Drugie miejsca zajęła ekipa Jura 1 w następującym składzie: Laurent Muhlethaler,  Ronan Lamy Chappuis, Jason Lamy Chappuis i Sebastien Lacroix . Łączny dorobek drugiej drużyny to 457,2 pkt. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła drużyna Savoie 1 w składzie: Mathis Contamine (107 m.), Lea Lemare (92 m.), Arthur Royer (108 m.) i Nicolas Mayer (114,5 m.). Brązowi medaliści zdobyli 443,5 pkt.

Po zakończeniu Mistrzostw Francji i tym samym sezonu zimowego, decyzję o zakończeniu kariery podjęli Jason Lamy Chappuis i Sebastien Lacroix.

Źródło: skijumping.pl