Druszkiewicz chce reprezentować Czechy?

Fot: dziennik.pl
Fot: dziennik.pl

Sebastian Druszkiewicz, panczenista z Zakopanego, postanowił zmienić barwy narodowe i przyłączyć się do czeskiej reprezentacji. Polski zawodnik złożył wniosek o przeniesienie do Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i najprawdopodobniej uzyska pozytywną odpowiedź. 

Druszkiewicz występował na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, jednak nie zdobył żadnego medalu. W późniejszym czasie dawał wyraz swojemu rozgoryczeniu w rozmowach z mediami. Miał pretensje do trenera reprezentacji Polski Wiesława Kmiecika o to, że nie umieścił go w składzie na półfinał z Holendrami. Mimo, iż wiadome było, że nasi rodacy nie mają szans przeciwko trójkolorowym, Druszkiewicz twierdził, że pozostawiony na rezerwie został pozbawiony przez szkoleniowca medalu i stypendium.

Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego – Kazimierz Kowalczyk – określił jasno, że nie będą na siłę trzymać zawodnika w reprezentacji, ponieważ w ostatnich czasach nie zrobił znacznych postępów. Jednak postawiono mu jeden warunek – musi załatwić sprawy finansowe ze związkiem zanim odejdzie. Druszkiewicz miał jechać na zawody Pucharu Świata w Hamar w Norwegii na przełomie stycznia i lutego, a związek opłacił już jego przejazd i hotel.

Kolejną zmianą jest odejście Rolanda Cieślaka, który postanowił wyjechać do Anglii. Zawodnik miał na koncie 20. miejsce w wyścigu na 5000 metrów na mistrzostwach świata w 2012 roku. W kolejnym sezonie udało mu się zanotować swój najlepszy start w Pucharze Świata – 6. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.