Drugie zwycięstwo Marit Bjoergen w Beitostoelen

fot. Irek Trawka

Marit Bjoergen wygrała drugi bieg podczas weekendowych zawodów Pucharu FIS w Beitostoelen. Norweżka tym razem triumfowała na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym. Druga była Ragnhild Haga, a trzecia Heidi Weng.

Marit Bjoergen na tydzień przed inauguracją Pucharu Świata prezentuje bardzo wysoką formę. Norweżka w piątek odniosła zdecydowane zwycięstwo w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym, a dziś nie dała swoim rywalkom większych szans na tym samym dystansie, ale rozgrywanym techniką dowolną. Utytułowana biegaczka potrzebowała niespełna 24 minut, aby pokonać wyznaczoną przez organizatorów trasę (23:55,2) i jako jedyna zeszła poniżej tej granicy. Dzisiejsze zwycięstwo nie było jednak tak okazałe jak to piątkowe, bowiem druga na mecie Ragnhild Haga straciła do Bjoergen dwanaście sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Heidi Weng, która specjalnie zrezygnowała z wczorajszego sprintu, aby lepiej zregenerować się przed dzisiejszą rywalizacją. Obrończyni Kryształowej Kuli straciła do zwyciężczyni pół minuty.

Tuż za najlepszą trójką zawody zakończyła Ingvild Flugstad Oestberg, która przegrała z Weng o dwie sekundy. Piąta była Astrid Uhrenholdt Jacobsen (+57 sek).

Wyniki biegu na 10 kilometrów kobiet

W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo odniósł dziś Simen Hegstad Krueger, który pogodził innych faworytów biegu. Drugi był Hans Christer Holund (+16,5 sek), a trzeci, dość niespodziewanie, mniej znany na arenie międzynarodowej Jan Thomas Jenssen. Na czwartym miejscu finiszował Brytyjczyk Andrew Mugrave, a piąty był Finn Haagen Krogh.

Dopiero siódme miejsce zajął w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym Martin Johnsrud Sundby. Norweg w piątek był bezkonkurencyjny w stylu klasycznym, ale dziś musiał przełknąć gorzką pigułkę. Triumfator Pucharu Świata stracił do Kruegera niespełna 53 sekundy.

Wyniki biegu na 15 kilometrów mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.