Drugie zwycięstwo Justyny Kowalczyk w Kazachstanie

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym podczas zawodów Almaty Soldier Hollow, które odbywają się w Kazachstanie. Polka, podobnie jak wczoraj, nie dała większych szans swoim rywalkom, tym samym odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu.

Dla biegaczki z Kasiny Wielkiej zawody Almaty Soldier Hollow to ostatnia prosta przygotowań do zimowych igrzysk olimpijskich, które rozpoczną się już za dziewięć dni. Polka o pierwszy medal powalczy dokładnie 10 lutego kiedy to odbędzie się bieg łączony, w którym Kowalczyk planuje wystartować “na przetarcie”. Dzisiejszy występ w Kazachstanie może dawać nadzieję na to, że skiathlon nie będzie jedynie walką o przetrwanie, ale szansą na przyzwoity wynik.

Kowalczyk podczas dzisiejszego biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym nie dała większych szans swoim przeciwniczkom. Mimo tego, że na liście startowej zawodów brakuje czołowych postaci narciarstwa biegowego, takie zwycięstwo może podbudować. Polka triumfowała drugi raz z rzędu i w pokonanym polu pozostawiła dwie reprezentantki Ukrainy: Marynę Antsybor i Walentynę Szewczenko. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego przerwała także dominację gospodyń, które do tej pory (począwszy od 2015 roku) zawsze wygrywały w zawodach Almaty Soldier Hollow.

Wyniki

Źródło: Twitter, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.