Druga sportowa kariera Martina Schmitta?

fot. Karolina Osmańska
fot. Karolina Osmańska

Martin Schmitt był jednym z najlepszych niemieckich skoczków narciarskich. W wieku 36 lat postanowił zakończyć czynną karierę sportową. Schmitt może pochwalić się m.in. trzema medalami igrzysk olimpijskich, dziesięcioma z mistrzostw świata. Dwukrotny zdobywca kryształowej kuli postanowił rozpocząć swoją drugą karierę.

Swój ostatni skok oddał w zeszłym roku. W wywiadzie dla spoac.com opowiedział co działo się po tym wydarzeniu – Przede wszystkim byłem szczęśliwy, że mogłem wspominać swoją długą i udaną karierę. Życie będąc zawodnikiem jest bardzo intensywne, cały dzień jest całkowicie dostosowany do sportu i trzeba być bardzo zdyscyplinowanym. W związku z tym, mogę cieszyć się wolnym czasem i jednocześnie naładować baterie na nowe wyzwania– opowiada.

Schmitt porównany został do swojego dawnego kolegi z drużyny Svena Hannawalda, który po skokach narciarskich próbuje swoich sił w wyścigach samochodowych. Niemiec postanowił dalej obracać się w kręgach sportowych – Zacząłem 3-letnie studia w Akademii Coach Trainer w Kolonii, które rozpoczynam już tej jesieni. We wrześniu zacznę programu na SPOAC, który dobrze przygotuje mnie do wykonywania zadań w sferze gospodarczej. Lecz nie mam jeszcze konkretnych planów na dalszą przyszłość– dodaje. Zapytany o to dlaczego to robi, odpowiedział, że sport jest już na tyle rozwinięty i profesjonalny, że jeśli chce się być dobrym w tej dziedzinie warto zacząć od dokładnego rozeznania- Należy tu wiedza sportowa, podstawy biznesu i dobra sieć biznesu. SPOAC oferuje mi ten program, który jest dostosowany do moich potrzeb. Dodatkowo program w Sports Business Academy oferuje mi możliwość dzielenia się doświadczeniem ludzi uprawiających inne dyscypliny sportowe i ludzi z innych stanowisk– tłumaczy.

Źródło: spoac.com/ informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.