Dramat młodej Japonki. Była objawieniem sezonu letniego

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

23- letnia Japonka Nozomi Maruyama, która bardzo dobrze spisywała się minionego lata doznała groźnego upadku podczas rozgrywanych w miniony weekend mistrzostw Japonii. Niestety, oznacza to dla niej koniec sezonu.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Znakomite lato i pechowa kontuzja

Maruyama już w końcówce poprzedniej zimy pokazała, że stać ją na wiele. Zajmowała w kończących sezon konkursach w Rosji trzykrotnie z rzędu miejsca w czołowej “10”. Potwierdzeniem jej mistrzowskich aspiracji były również bardzo dobre wyniki minionego lata. Podopieczna Tomaharu Yokokawy wystąpiła w czterech konkursach Letniego Grand Prix. W dwóch z nich stając na podium – 3. miejsce w Wiśle oraz 2. w czeskim Frenstacie. Japonka nie wystąpiła jednak w dalszej części letnich zmagań, gdyż zdecydowała się na powrót do kraju.

Kolejnym sprawdzianem formy dla drużynowej brązowej medalistki mistrzostw świata juniorów z 2015 roku miały być krajowe mistrzostwa rozgrywane w Sapporo. Na normalnym obiekcie Maruyama spisała się bardzo dobrze, zajmując drugą lokatę po zaciętym boju z utytułowaną Sarą Takanashi. Na słynnej Okurayamie szósta zawodniczka klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Letniego Grand Prix nie zdołała ustać skoku na odległość 129,5 m. W efekcie doznała groźnie wyglądającego upadku. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, a także łąkotki oraz stłuczenie kości udowej i piszczelowej, co oznacza dla 23-latki wielomiesięczną przerwę od startów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MaruyamaNozomi (@nozomi_maruyama)

Przypomnijmy, że pierwszy z konkursów sezonu olimpijskiego odbędzie się 26 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile.

źródło: instagram