Dramat Kennetha Gagnesa. Nie wystąpi w sezonie olimpijskim

Gangnes zakończył karierę kilka dni temu

Dramat Kennetha Gangnesa. 28-letni zawodnik po raz czwarty w swojej karierze zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie wystąpi w zbliżającej się edycji Pucharu Świata oraz na  Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang.

Po jednym ze skoków podczas treningów skoczek poczuł ogromny ból w kolanie. Diagnoza wykonana po skoku wykazała potrzebę przejścia przez zawodnika operacji.  – Muszę odpocząć i następnie przygotować się do drogi, która mnie czeka w kolejnych miesiącach. Cieszę się, że mam wokół siebie ludzi, którzy stale mnie wspierają. – powiedział w rozmowie z portalem internetowym nettavisen.no Kenneth Gangnes.

Na temat ciężkiej kontuzji Kennetha Gagnesa specjalny komunikat prasowy wydał trener Norwegów Alexander Stoeckl.  – To niezwykle smutna wiadomość. Kenneth sumiennie przepracował zimę i lato, aby w pełni sił wstąpić w sezon olimpijski. Jego dyspozycja wyglądała bardzo obiecująco, zarówno sportowo, jak i zdrowotnie. – mówił Austriacki szkoleniowiec, który dodał również, że ta kontuzja potwierdza, to jak duże obciążenia muszą znosić kolana tego skoczka.

Źródło: Nettavisen.no, Skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.