Doświadczenie i młodość. Skład saneczkarskiej reprezentacji Niemiec na PŚ

Luge – Pyeongchang 2018 Winter Olympics – Men’s Singles training – Olympic Sliding Centre - Pyeongchang, South Korea – February 9, 2018 - Felix Loch of Germany trains. REUTERS/Arnd Wiegmann

Luge – Pyeongchang 2018 Winter Olympics – Men’s Singles training – Olympic Sliding Centre – Pyeongchang, South Korea – February 9, 2018 – Felix Loch of Germany trains. REUTERS/Arnd Wiegmann

Już 23 listopada zainaugurowana zostanie nowa edycja Pucharu Świata w saneczkarstwie. Trener reprezentacji Niemiec, Norbert Loch ogłosił skład kadry na pucharowe zmagania w nadchodzącym sezonie.

Najwięcej zmian miało miejsce w kobiecej ekipie. Karierę zakończyła Tatjana Huefner, a Natalie Geisenberger i Dajana Eitberger są w ciąży. Tym samym w kadrze z poprzedniego sezonu pozostała jedynie Julia Taubitz. Druga zawodniczka klasyfikacji generalnej ostatniej edycji Pucharu Świata jest główną faworytką do zastąpienia na szczycie Natalie Geisenberger. 23-letnia Taubitz z najmłodszej stała się najstarszą zawodniczką w kadrze. Dobrych wyników możemy się spodziewać po Jessice Tiebel. Startowała już w Pucharze Narodów i właśnie w zawodach będącymi kwalifikacjami do Pucharu Świata, sięgała nawet po zwycięstwo. Jednak nie było jej dane znaleźć się w “żelaznej czwórce” kobiecych niemieckich sanek. Z juniorskiego do seniorskiego Pucharu Świata przechodzą Cheyenne Rosenthal i Anna Berreiter. Druga z nich w poprzednim sezonie juniorskiej rywalizacji zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, odnosząc 2 zwycięstwa. Rosenthal może pochwalić się jednym triumfem w PŚ, a także przede wszystkim tytułem mistrzyni świata juniorek. Była ona najlepsza w sezonie 2017/18.

Zmian nie ma praktycznie wśród mężczyzn. Liderem w jedynkach będzie Felix Loch. Oprócz trzeciego saneczkarza poprzedniego sezonu w składzie znaleźli się także inni zawodnicy, którzy startowali już w Pucharze Świata: Johannes Ludwig, Max Langenhan i Sebastian Bley. Kontuzji podczas zawodów kwalifikacyjnych do kadry doznał Chris Eissler. Zastąpi go Moritz Bollmann, czyli triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata juniorów w poprzednim sezonie.

Norbert Loch nie zdecydował się na roszady w dwójkach. W kadrze na Puchar Świata pozostają: Toni Eggert/Sascha Benecken, Tobias Wendl/Tobias Arlt i Robin Geueke/David Gamm, czyli pierwsza, trzecia oraz szósta dwójka poprzedniego sezonu Pucharu Świata.

źródło: BSD Portal

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.