Domraczewa potrenuje z Norwegami, znamy składy kadr

fot. AFP

Dla każdego zimowego sportowca decyzje w sprawie kadr na sezon olimpijski, to prawdziwe być, albo nie być. Każdy marzy o udziale w igrzyskach. Znamy składy kadry biathlonowej Norwegii. Z kobietami ma trenować Daria Domraczewa.

Ole Einar Bjoerndalen nie odwiesił rok temu nart na kołek, ponieważ marzył mu się udział w igrzyskach w Pjongczang. Doświadczony biathlonista znalazł się na liście, która informuje o nazwiskach znajdujących się w norweskiej kadrze biathlonowej. We wszystkich kadrach brak większych niespodzianek. Poza wielokrotnym mistrzem świata i olimpijskim, miejsce w reprezentacji znaleźli: Emil Hegle Svendsen, Tarje Boe, Johannes Thingnes Boe, Henrik L’Abée-Lund, Lars Helge Birkeland oraz Erlend Øvereng Bjøntegaard. Do kadry kobiet powołane zostały natomiast: Tiril Kampenhaug Eckhoff, Marte Olsbu, Synnøve Solemdal, Ingrid Landmark Tandrevold, Kaia Wøien Nicolaisen i Hilde Fenne.

Do igrzysk olimpijskich w Pjongczang z reprezentacji Norwegii przygotowywać się ma Daria Domraczewa. Białorusinka jest w związku z Bjoerndalenem i mają razem dziecko. Trening w kraju partnera zapobiegnie rozłące. – Daria została przyjęta jako pełnoprawny członek naszej reprezentacji i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, ponieważ nasze zawodniczki otrzymają ważną wymianę informacji. Wspólne treningi będą jak najbardziej naturalne z racji tego, że Ole Einar jest też stałą częścią naszej drużyny – powiedział dyrektor sportowy biathlonowej reprezentacji Norwegii Morten Aa Djupvik.

Źródło: Dagbladet.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.