Domraczewa po wywalczeniu srebra w Hochfilzen: “Ten medal znaczy bardzo wiele”

fot. AFP
fot. AFP

Za nami pierwsza część biathlonowych mistrzostw świata w Hochfilzen. W dzisiejszym biegu pościgowym kobiet tytuł obroniła Laura Dahlmeier. Niemka wyprzedziła Darię Domraczewą oraz Gabrielę Koukalovą.

Laura Dahlmeier przeszła dzisiaj do historii biathlonu, ponieważ jako dopiero druga zawodniczka obroniła tytuł w biegu na dochodzenie. Zwycięstwo dało jej dobre strzelanie. Niemka pomyliła się tylko raz. – Wiedziałam po pierwszym strzelaniu, że dalej muszę już być bezbłędna – mówiła Laura Dahlmeier. – Dwa złote i jeden srebrny medal to jak marzenie. Myślę jednak, że jestem w stanie dorzucić jeszcze jedno złoto w biegu sztafetowym – otwarcie przyznała zwyciężczyni. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów powiedziała, że kluczem do sukcesu było przede wszystkim zachowanie spokoju do samego końca.

Wbrew pozorom Laura nie cieszyła się dziś największym zainteresowaniem. Ogromny podziw wzbudziła Daria Domraczewa. Białorusinka wróciła po przerwie macierzyńskiej i zdobyła srebro. – Przed biegiem nie myślałam o medalu. Moim celem była poprawa tych elementów, które zawiodły w sprincie i to się udało. Bardzo się cieszę ze swojego strzelania – komentowała po biegu Domraczewa. – Ten medal znaczy dla mnie bardzo wiele. Dziękuje mojemu sztabowi i wszystkim ludziom, którzy we mnie wierzyli – dodawała. Po zawodach przyznała oficjalnie, że do igrzysk olimpijskich będzie przygotowywała się z Norweżkami.

Brązowy medal wywalczyła Gabriela Koukalova, dla której do drugi krążek na tym czempionacie. Okazuje się, że Czeszka przy okazji pierwszego strzelania miała problem z magazynkiem w karabinie i musiała doładowywać naboje ręcznie.  Po dwóch karnych rundach byłam pewna, że mogę się pożegnać z medalem. Na szczęście miałam świetnie przygotowane narty, a na dodatek spędziłam tutaj na przygotowaniach wiele dni i bardzo lubię te trasy – powiedziała mistrzyni w sprincie. Reprezentantka Czech biegała dzisiaj dwie karne rundy. Powrót do rywalizacji na trasach mistrzowskich już w środę, kiedy panie rozegrają walkę o medale w biegu indywidualnym.

Źródło: NRK.no / Biathlon.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.