Dominik Landertinger zakończył karierę: “Skupiałem się na wielkich imprezach”

Dominik Landertinger (fot. redbull.com)

Stanowiący o sile austriackiego biathlonu w drugiej dekadzie obecnego stulecia Dominik Landertinger poinformował dziś kibiców o zakończeniu kariery. O decyzji 32-latka mogliśmy dowiedzieć się z transmisji na żywo, prowadzonej z doliny Pillersee.

W ubiegłym sezonie Landertinger nie zajął najwyższego miejsca w klasyfikacji łącznej PŚ, plasując się poza czołową czterdziestką. Potrafił jednak zdobyć brązowy medal Mistrzostw Świata w Anterselvie, w biegu indywidualnym. Zawodnik opowiedział o swojej tendencji w transmisji, którą mogliśmy oglądać na profilu Austriaka na Facebooku.

 – W walce o Puchar Świata zawsze brakowało mi nieco konsekwencji. Starałem się skupiać na wielkich imprezach, i to tam występować zdecydowanie najlepiej – wyjaśniał tyrolczyk.

Zawodnik był godnym następcą austriackich gwiazd tej dyscypliny z przełomu wieków – Daniela Mesotitscha, Ludwiga Gredlera czy Christopha Sumanna. Już w wieku dziewiętnastu lat stawał na podium Pucharu Świata (po raz pierwszy 17 stycznia 2009, w Ruhpolding). W swoim dorobku posiada pięć medali Mistrzostw Świata, w tym jeden złoty (bieg masowy w Pjongczang, 2009), cztery medale olimpijskie zdobywane na trzech Igrzyskach z rzędu, a także Małą Kryształową Kulę (za bieg masowy, w sezonie 2008/09). Jego najlepszą lokatą w klasyfikacji generalnej PŚ było trzecie miejsce w sezonie 2012/13. Łącznie Landertinger stawał na podium PŚ 16 razy, wygrywając zawody dwukrotnie.

źródło: Facebook