Dominik Kastelik: Oczekujemy dobrych wyników

dominik-kastelik-1024x684

W szeregach kadry juniorów ważne miejsce wypracował sobie Dominik Kastelik. To już jego drugi sezon w tej grupie szkoleniowej, a obecność nowego trenera, Macieja Maciusiaka, ma sprawić, że jego kariera będzie się jak najlepiej rozwijać. Udało nam się porozmawiać z tym utalentowanym zawodnikiem.

Po współpracy z nowym trenerem Kastelik oczekuje dobrych wyników i przyjaznej atmosfery. Szkoleniowiec już na samym początku współpracy wprowadził kilka zmian, przede wszystkim w pozycji najazdowej i wyjściu z progu. Są one skrupulatnie wprowadzane w treningach młodego skoczka. – Cały czas nad tym pracujemy. Staramy się, by było to bardzo dopracowane. Chcemy to zrobić jak najlepiej i wkładamy w to dużo pracy – powiedział junior.

Sezon letni będzie dla reprezentanta LZS Sokół Szczyrk przede wszystkim przygotowaniem do zimy. Ma to być czas na naukę i owocne treningi, by w zimie móc rywalizować z pełnym zaangażowaniem. Pomóc w osiągnięciu założonych celów ma dobra atmosfera w zespole. Zawodnicy są zgrani i nie ma podziału na debiutantów i tych, którzy już byli w kadrze.

Pomocy młodzi zawodnicy mogą także szukać u szkoleniowca kadry A, Stefana Horngachera i starszych kolegów. Zaplanowane jest wiele wspólnych treningów, by ekipy mogły czerpać od siebie energię. Dla juniorów możliwość podpatrywania bardziej doświadczonych zawodników jest ogromną szansą i sposobem na naukę. Tak skorelowane kadry mogą osiągać jeszcze lepsze wyniki. Ten swoisty efekt synergiczny jest jednak możliwy tylko w sytuacji, gdy zarówno zawodnicy jak i sztaby szkoleniowe będą ze sobą ściśle współpracować. Trzymajmy kciuki za dobre relacje w naszych kadrach!

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.