Dominik Bury i Paweł Wąsek dołączyli do programu “Team 100”

fot:PAP

Podczas prezentacji projektu „Team 100” na warszawskim Torwarze, w którym omówiono jego cele takie jak m.in. umożliwienie młodym sportowcom łączenia kariery sportowej z edukacją, przedstawiono również jego pierwszych beneficjentów m.in. – Dominika Burego oraz Pawła Wąska.

„Team 100” to projekt, który powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki – Witolda Bańki.  Jego głównym zadaniem jest wspieranie zdolnych zawodników znajdujących się między 18 a 23 rokiem życia. Niezbędne jest również bycie aktualnym członkiem narodowej kadry.  Otrzymanie wsparcia jest możliwe pod warunkiem osiągania dobrych wyników i postępowania w sposób uczciwy – Fair Play. „Team 100” posiada również własny kodeks, wśród których znajduje się przestrzeganie pewnych wartości m.in. odnoszenia się z szacunkiem do symboli narodowych.

Finansowaniem programu zajmuje się Polska Fundacja Narodowa, którą stworzyło 17 spółek skarbu państwa. Celem tego projektu jest udzielenie wsparcia finansowego sportowcom – łączny budżet wynosi 4 mln zł. Każdy z zawodników otrzyma około 40.000 zł w ciągu roku.  Warto podkreślić fakt, iż zawodnik samodzielnie decyduje, na jaki aspekt sportowy przeznaczyć środki finansowe. Udział w projekcie mogą wziąć zawodnicy uprawiający dyscypliny zaliczające się do sportów letnich oraz zimowych. Wsparciem zostanie objętych 100 sportowców.

Źródło: msit.gov.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.