Dominik Bury: Było dużo kibiców, myślę że ich nie zawiodłem

19:43, 15.02.2017 Mateusz Król

dominikbury002

W ubiegły weekend na trasach biegowych Kubalonki rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich. Dominik Bury wywalczył na nich dwa medale. Pierwszego dnia w sprincie techniką klasyczną udało się zdobyć brąz, a drugiego dnia na 10 km stylem klasycznym nie miał sobie równych zdobywając złoto.

Dominik Bury ma za sobą jak na razie kilka ważnych startów w tym sezonie. Jest nim na pewno udział w Mistrzostwach Świata U-23 w Park City. - Jestem zadowolony, zająłem 10. miejsce na 15 km w sprintach. Co prawda odpadłem w ćwierć finale na 30 km. Inaczej to miało wyglądać, ale nie pozwoliły mi na to problemy zdrowotne, więc mógłby być ten lekki niedosyt na 30 km - opowiada. Kolejnym jest występ w MP Seniorów. - Czuje się fajnie nawet z wczorajszego biegu za to, że zdobyłem podium za trzecie miejsce mimo, że to były sprinty. Jest podwójna radość z tego, że jestem u siebie. Było dużo kibiców, myślę że ich nie zawiodłem, także bardzo się cieszę - stwierdza podopieczny Janusza Krężeloka. Zawodnik zadowolony był także z przygotowań organizatorów. - Mogę powiedzieć, że organizacja zawodów była super, bardzo mi się podobała, trasy były bardzo profesjonalnie przygotowane - dodaje. Teraz przed zawodnikiem klubu MKS Istebna kolejne ważne starty. - Planujemy pojechać do Otepaeae na PŚ, później bezpośrednio polecieć już do Lahti na MŚ Seniorów, także zobaczymy jak to wszystko się potoczy - opowiada.

Źródło: pzn.pl