Dominacja Włoszek w zjeździe: “Fantastyczny dzień dla naszej drużyny”

fot. Andrea Miola

Włoszki zdominowały dzisiejszą rywalizację w zjeździe podczas zawodów alpejskiego Pucharu Świata w Bad Kleinkirchheim. Zwyciężyła Sofia Goggia przed Federicą Brignone i Nadią Fanchini. 

Sofia Goggia odniosła dzisiaj swoje trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w karierze. – Jestem bardzo zadowolona z mojej jazdy. Nigdy nie wiadomo, jak to wszystko zadziała, po prostu pozwoliłam na jazdę na nartach. Dzisiaj byłam z pewnością najodważniejsza. To był styl Goggii – mówiła zadowolona po zawodach.

Federica Brignone po wczorajszym zwycięstwie w super gigancie, dzisiaj dołożyła drugie miejsce w zjeździe. Jest to jej pierwsze podium w tej konkurencji – Bardzo się cieszę z tego wyniku. Warunki na trasie są trudne, w zmrożonych częściach trasy trzeba mieć odwagę – komentowała. Nadia Fanchini, stając dzisiaj na podium, zrobiła prezent swojej siostrze Elenie, u której wykryto nowotwór i która przedwcześnie zakończyła sezon. – Fantastyczny dzień dla naszej drużyny, niesamowity wynik. Nie było mi łatwo podnieść się po serii urazów i operacji kolan, a także po tym, co dzieje się z moją siostrą Eleną. Ale to było wielkie przedsięwzięcie, które dedykuję jej – podsumowała Fanchini.

źródło: orf.at / corriere.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.