Domen Prevc: Nie oczekiwałem wysokiej lokaty

Domen Prevc
Fot:Paulina Ślezińska

Podczas konkursu niedzielnego w Wiśle, Domen Prevc został sklasyfikowany na trzeciej lokacie. Na konferencji prasowej wypowiedział się o przebiegu konkursu oraz o swoim bracie – Peterze.

Domen Prevc w niedzielnym konkursie indywidualnym do drugiego Daniela Andre Tande stracił jedynie 0.1 punktu. – Czuję się bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony, gdyż oddałem dwa dobre skoki i nie mogę na nic narzekać – opowiedział dziennikarzom. – Przed tym konkursem nie oczekiwałem bardzo wysokiej lokaty. Planowałem cieszyć się tym, co uda się uzyskać, dlatego to miejsce na podium jest bardzo satysfakcjonujące. Miałem trochę szczęścia w drugiej serii – dodał Domen Prevc.

Kolejnym przystankiem w zawodach z cyklu Pucharu Świata jest Zakopane, gdzie również na belce startowej zobaczymy Domena Prevca. – Myślę, że skocznia w Zakopanem jest bardzo dobra. W zeszłym roku dobrze mi się tam skakało. Tym bardziej że pogoda zapowiada się wspaniale. Nie mogę się doczekać dwóch konkursów – powiedział.

Domen Prevc był stawiany jako jeden z faworytów do wygrania Turnieju Czterech Skoczni, jednak jego dyspozycja podczas tych zawodów nie była tak wysoka, jak oczekiwano. – Ostatnio zmieniłem buty, co spowodowało, że nie czułem się zbyt komfortowo podczas pozycji dojazdowej. Spadałem jakby ze skoczni, a wyniki były i tak dobre – skomentował.

Podczas gdy Domen zdobywa kolejne podium Pucharu Świata, jego starszy brat Peter postanowił odpuścić sobie zawody w Wiśle i odpocząć na chwile. – Peter został w domu, by odrobinę się zrelaksować i nabrać energii do kolejnych startów w zawodach. W Zakopanem będzie na pewno startował – zakończył Domen.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl

Paulina Ślezińska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.