Doktor kadry przemówił. Bardzo dobre wieści ws. Kubackiego

Screen- Eurosport

Już w najbliższy weekend (11-12.03) w norweskim Oslo skoczkowie narciarscy rozpoczną rywalizację w RAW Air. Na starcie nie zabraknie reprezentacji Polski, z drugim zawodnikiem klasyfikacji generalnej – Dawidem Kubackim na czele. Lekarz kadry przekazał pozytywne wieści dotyczące stanu zdrowia 32 – latka.

 

Screen- Eurosport

Problemy zdrowotne wyeliminowane

Brązowy medalista zakończonego kilka dni temu czempionatu w Planicy w trakcie rywalizacji narzekał na ból pleców. Z tego powodu odpuścił m.in. treningi na mniejszym obiekcie. Wieści, które docierają z polskiego obozu, są jednak pozytywne. – Plecy są wyleczone. Wygląda to na dziś dobrze. Dawid nie odczuwa żadnego bólu – przekazał w rozmowie z WP SportoweFakty doktor kadry, Aleksander Winiarski.

Nowotarżanin, a także mistrz świata ze skoczni normalnej – Piotr Żyła podczas słoweńskich zmagań walczyli również z przeziębieniem. Sytuacja jest jednak opanowana. – Mniejsze lub większe infekcje na mistrzostwach świata dotyczyły nie tylko zawodników, ale też większości sztabu. Chory był między innymi Dawid Kubacki czy Piotrek Żyła, ale już pod koniec mistrzostw zmierzało to ku dobremu – dodał Winiarski.

Skoczkowie już w najbliższy weekend powrócą do rywalizacji w Pucharze Świata. Na słynnej Holmenkollbakken (HS 134) w Oslo rozpocznie się bowiem kolejna edycja RAW Air. Na starcie norweskiego tournee oprócz wspomnianych Kubackiego i Żyły zobaczymy również Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska oraz Jakuba Wolnego.

źródło: wp.sportowefakty.pl