Doktor kadry o Stochu: start Kamila w Peknie niezagrożony

fot. Tomasz Markowski

Lekarz kadry naszych skoczków doktor Aleksander Winiarski uspakaja i apeluje o cierpliwość. – Na tę chwilę wygląda na to, że start Kamila Stocha w Pekinie jest niezagrożony – mówi doktor. 

fot. Tomasz Markowski

Z kostką Kamila jest lepiej, lekarz uspakaja

Kamil Stoch podczas rozgrzewki przed środowym treningiem doznał kontuzji i jak się okazało doszło do zerwania torebki stawowej w kostce. Uraz wykluczył go ze startu w Zakopanem. Jak obecnie wygląda jego sytuacja zdrowotna? – Obrzęk jest dużo mniejszy, zakres ruchów znacznie się zwiększył. Dolegliwości bólowe też się zmniejszyły. Jestem mile zaskoczony, bo nie spodziewałem się, że w ciągu dwóch dni, nastąpi aż taka poprawa. Jednocześnie nie chcę popadać jakiś hurraoptymizm, musimy być cierpliwi i spokojnie kontynuować leczenie – tłumaczy lekarz kadry.

Kiedy Stoch wróci do treningów na skoczni na razie nie wiadomo. – Myślę, że w przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję wspólnie z trenerami. Będzie musiał na pewno jeszcze trochę poćwiczyć w bucie przed skokami na skoczni. Nie chcemy się tutaj jakoś śpieszyć – dodaje.

Najważniejsza informacja płynąca ze sztabu kadry jest taka, że Stoch wróci do rywalizacji na igrzyska. – Wygląda na to, że sytuacja będzie na tyle opanowana, że start Kamila na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie jest niezagrożony – zakończył Winiarski.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl
Anna Felska