Dodatkowy konkurs PŚ pań w Hinzenbach

fot. PZN

Wyjątkowo ubogi w konkursy kalendarz Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich powiększył się o dodatkowe zawody w austriackim Hinzenbach na początku lutego.

fot. PZN

Podczas gdy w męskich skokach jesteśmy już prawie na półmetku sezonu, skaczące panie mają za sobą tylko jeden grudniowy konkurs, a na następny muszą czekać aż do 23 stycznia. Wiele zawodów zostało odwołanych z powodu epidemii, co drastycznie skróciło sezon kobiecego Pucharu Świata. Na szczęście z pomocą przyszli organizatorzy zawodów w Hinzenbach, dodając kolejny konkurs do zaplanowanych dwóch. Dzięki temu w dniach od 5 do 7 lutego panie będą mogły trzykrotnie zmierzyć się w indywidualnej rywalizacji.

Jedyne dotychczas rozegrane zawody w Ramsau wygrała Austriaczka Marita Kramer. Niestety bardzo słabo spisały się Polki – z grona 5 zawodniczek do konkursu awansowały tylko Kinga Rajda i Kamila Karpiel, które następnego dnia odpadły już w I serii. Miejmy nadzieję, że nasze zawodniczki powrócą do rywalizacji w Pucharze Świata w zdecydowanie wyższej formie.

Źródło: FIS – twitter