Dodatkowa pula biletów na Mistrzostwa Świata w Lahti

fot: wikimedia.org

fot: wikimedia.org
fot: wikimedia.org

Już za kilka tygodni narciarze klasyczni zmierzą się o tytuł najlepszego zawodnika globu. Zainteresowanie imprezą jest tak duże, że organizatorzy postanowili powiększyć trybuny o dodatkowe 3 tysiące miejsc.

Jak donosi portal Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, największym zainteresowaniem cieszą się konkurencje rozgrywane w sobotę 25 lutego. Zaplanowane są wtedy starty biegowe. Skoczkowie zmierzą się natomiast w konkursie na skoczni normalnej. Po powiększeniu trybun, zawody będzie mogło obserwować 20 tysięcy kibiców.

Aby zobaczyć najlepszych narciarzy globu w akcji, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 40 euro. Tyle kosztuje najtańszy karnet normalny na cały dzień rywalizacji na trasach biegowych i skoczni.  Dostępne są też o połowę tańsze bilety ulgowe dla dzieci, emerytów i studentów. W cenie poza wstępem na konkurencje sportowe są też występy muzyczne i wieczorne afterparty o wdzięcznej nazwie disco inferno.

Organizatorzy przewidują, że w Lahti w 21 konkurencjach wystartuje aż 700 sportowców z 60 krajów. Narciarskie święto rozpocznie się 22 lutego i potrwa do 5 marca.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.