Dobre wieści o stanie zdrowia fińskiego skoczka

AhonenUtytułowany legendarny fiński skoczek Janne Ahonen po upadku, którego doznał podczas konkursu drużynowego w niemieckim Hinterzarten musiał zrezygnować ze startu indywidualnego. Dopływają do kibiców dobre wieści o stanie zdrowia zawodnika.

Podczas niefortunnego upadku Ahonen przyznał, że wiedział, że coś dzieje się z kolanem: – Oczekiwanie na diagnozę było straszne, odczuwałem ból w kolanie i wiedziałem,że coś się stało. Miałem nadzieję, że to nic poważnego, ale spodziewałem się najgorszego- przyznał w wywiadzie dla fińskiej telewizji. Po przeprowadzonych badaniach lekarskich, które przeszedł w swoim kraju nie odnotowano poważniejszego urazu. Wyniki, które otrzymał wykazały, że naderwał on więzadła w kolanie, na szczęście nie doszło do ich zerwania.

Zdaniem lekarzy do pełni sił Ahonen powinien wrócić za kilka tygodni. Sam skoczek przyznaje,że upadek, którego doznał nie będzie mu kolidować w przygotowaniach do sezonu zimowego: – Do tej pory w lecie szło mi całkiem dobrze. Moje oczekiwania co do zimy są na innym poziomie niż w ubiegłym roku, ale wciąż chcę dobrze skakać i odnosić sukcesy – podsumował powracający do formy sprzed kilku lat wybitny skoczek.

Źródło: www.fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.